پر

خلاصه کتاب:

این کتاب داستان زندگی یک مرد میانسال است که در شرکت بیمه کار می کند، همسر و یک دختر دارد اما روزی به سراغ خانم جوان یکی از مشتری های بیمه می رود که تازه فوت شده و عاشق این خانم می شود و یک رابطه پنهانی را با این خانم برقرار می کند که منجر به زندان افتادن و خود کشی این فرد می شود. بیشتر داستان را لو نمی دهم.

تجربه شخصی:

اوایل کتاب بسیار برایم خسته کننده بود اما از اواسطش داستان جالب شد می خواستم ببینم فرجامشان چه خواهد شد البته می توانم بگویم از نظر من فرجام داستان تخیلی و دور از واقعیت بود به هر صورت سرگرم کننده بود.

از نظر دیگری هم داستان برایم جالب بود این که بفهمم چگونه می شود که تعدادی از مردان و زنان میانسال که در ظاهر زندگی مرتبی دارند دست به کارهای غیر منطقی می زنند.

میانسالی دوره ای است که ممکن است انسان ها به پوچی برسند یکی فکر می کند عشق جدیدی بیابد حالش خوب می شود، یکی فکر می کند شغل جدید است که به او کمک می کند، یکی فکر می کند اگر یک کوله بردارد به دور جهان بگردد حالش خوب می شود و …

می توانم بگویم تمام این افراد هم درست فکر می کنند هم اشتباه آن چیزی که باعث می شود انسان به پوچی برسد نشناختن خود و ندانستن جایگاهش در دنیا است. تمام افراد بعد از رسیدن به آنچه فکر می کردند برایشان حال خوش می آورد بعد از مدتی همان احساس پوچی را دوباره تجربه می کنند زیرا آنچه که باید به دنبالش باشند خودشان هست باید در درون به دنبال حال خوب بگردی نه در بیرون.

من هم در ۲۴ سالگی وقتی که در حال تحصیل در دوران کارشناسی ارشد بودم و شاغل هم بودم به پوچی رسیدم دچار یک بحران شدم نمی دانم اینکه اسمش را بحران میانسالی بگذاریم درست است یا نه اما بحرانی بود که باعث شد مطالعاتم را در حوزه های روانشناسی و خودشناسی زیاد کنم و عمل کردن به رهیافت های بزرگان را جدی بگیرم.

https://www.goodreads.com/book/show/951895._

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *