ما چه ملتی هستیم؟

ما ملتی هستیم که تا زور بالای سرمان باشد کاری نمی کنیم بیشتر انگیزه هایی که برای کارهایمان داریم از ترس ناشی می شود از ناچاری تن به کار می دهیم.

ما ملتی هستیم که کتاب های زرد می خوانیم و باورشان می کنیم و تیراژ این کتاب ها بالاتر است از کتاب های علمی و تخصصی.

خزخرفاتی مثل قانون جذب، کتاب هایی مثل راز، عقایدی مثل وجود فرازمینی هایی که ما را کنترل می کنند را باور می کنیم تئوری توطئه را باور می کنیم اما باور نمی کنیم خدایی هست که دنیا را به سمتی خاص هدایت می کند!

می گویند چرا در قرآن این قدر انسان ها را ترسانده اند از خدا؟! می دانید چرا؟ چون که اکثر ما بچه ایم اما این قدر نادانیم که خودمان را بزرگ و عاقل می دانیم. حاضر نیستیم فکر کنیم! حاضر نیستیم تحقیق کنیم! هر طرف همه رفتند ما هم همان را می گیریم و می رویم!

ملتی که از خدا نترسد و فکر کند خدایی نیست می شود مثل ما، که فساد و فحشا همه ی جایش را برداشته است. ما را چه به خدایی که بخشنده و مهربان است؟! ما جنبه ی خدای بخشنده و مهربان را نداریم! خدا حق دارد ما را بترساند تا ازش اطاعت کنیم. تا خودمان را بدبخت نکنیم.

اگر کارفرما یا معلم خوش اخلاق داشته باشیم که بهمان حکم نکند تن به انجام وظایفمان نمی دهیم و خیال هم می کنیم خیلی زرنگیم و آن بزرگوار یک پپه و اسکول است که راحت می توان او را پیچاند!

در فضای مجازی که دیگر آقا بالاسر و ناظمی نداریم می رویم روی صفحه این و آن با اسم مستعار فحش می نویسیم یا مزاحم دیگران می شویم اسم خودمان هم می گذاریم متجدد!

گاهی فکر می کنم که این ملت حقشان است تو سرشان بزنند واقعا می گویم چون جنبه ی آزادی را نداریم چون اگر استبدادی نباشد همه چیز شیر تو شیر تر از الان می شود.

آخر چرا بزرگ نمی شوید؟! این همه رنج که سال ها می کشید و پشیمانی که آخر عمر نصیبتان می شود به اندازه ی رنج تغییری که امروز باید در خودتان ایجاد کنید نیست. باور کنید نیست!

عمری به خودتان دروغ می گویید و وجدانتان را ساکت می کنید که باعث می شود بیماری های فیزیکی و روحی و روانی بگیرید اما حاضر نیستید از اشتباهات خود برگردید؟!

مشکلتان با خدا چیست؟ لج کرده اید؟! ناراحتید؟! نگویید که باورش ندارید می دانم ته وجودتان چیزی هست که به وجود برتر یا قدرت کائنات یا هر چه که اسمش را می گذارید گواهی می دهد!

این قدر به خودتان ظلم نکنید، به دیگران ستم نکنید، زرنگی نکنید فکر کنید بقیه نمی فهمند! ملت ایران ادعای شرف و جوانمردی دارد خوب بسم الله نشان دهید چرا چسبیده اید به سیاووش، کوروش، داریوش یا علی، محمد و تقی و نقی؟ شما که از دودمان زرتشت هستید پس کجاست؟ کو؟ نشان بدهید که هستید!

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *