مردی به نام اوه

کتاب مردی به نام اوه داستان پیرمردی است که بعد از فوت همسرش قصد خودکشی دارد و اتفاقاتی برایش می افتد که باعث می شود دوباره به زندگی روی بیاورد.

این داستان که یک فیلم سینمایی هم بر مبنایش ساخته شده است توسط یک نویسنده ی سوئدی به نام فردریک بکمن نوشته شده است.

جالب است که همسر ایشان یک خانم ایرانی است و در کتاب هم یکی از همسایگان اوه یک خانم ایرانی است که همراه خانواده اش در مجتمع اوه زندگی می کند و به نظر می آید نویسنده، شخصیت پروانه را از همسرش الهام گرفته باشد.

اوه مردی است سرد و کج خلق که بسیار سختگیر است و به کارهای فنی علاقمند است و مهارت زیادی در این زمینه دارد و در نتیجه همه ی همسایه ها از او کمک می گیرند.

در ضمن با یکی از همسایه ها سال ها دوست بودند که حال رابطه یشان بهم خورده است و کشاکش این دو نفر و همچنین روابط اوه با خانواده ی پروانه داستان را بامزه می کند.

اگر می خواهید داستان با معنا در عین حال طنزی را بخوانید این کتاب به شما پیشنهاد می شود.

تجربه ی شخصی:

من این کتاب را چند سال پیش خواندم از کتاب های خواهرم است و او این کتاب را خیلی دوست دارد و کلی هم روحیه ام را تغییر داد. چگونه؟

این گونه که مثل من حال اوه افسرده حال بود و او بسیار سختگیر بود و ذهن منطقی داشت و هر جا نویسنده تلنگری به افکار اوه می زند انگار یک نفر یک سری باورهای مرا با پتک می زد.

این کتاب برایم خیلی خوب بود بعد از خواندنش به خواهر گفتم اگر این کتاب را نمی خواندم بعید نبود وقتی پیر شوم مثل اوه شوم و او خندید و تایید کرد!

یک بار از استاد ادبیاتی شنیدم اگر بخواهیم عقلمان کامل شود باید رمان بخوانیم چون در دنیای امروز فقط از این طریق به تجربه هایی در مورد خود و دیگران می رسیم.

بیشتر بخوانیم:

رمان «مردی به نام اُوِه» چگونه جهانی شد؟ – فرهنگ امروز

اوِه؛ مردی ‌که می‌خواست نباشد | مجله اینترنتی واوک

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید