ژرفای زن بودن

کتاب ژرفای زن بودن در مورد زن هایی است که آن چه جامعه به عنوان زن تعریف کرده است را نپذیرفته اند و وارد دنیای مردانه شده اند و حال مشکلاتی دارند.

مشکلاتی از قبیل نارضایتی، احساس عدم موفقیت، ببیماری های دستگاه تناسلی، افسردگی و …. این کتاب به این زنان کمک می کند که خودشان را بشناسند و به بخش زنانه ی خود باز گردند.

همان طور که می دانیم روان هر انسان فارغ از زن بودن یا مرد بودن به دو بخش زنانه و مردانه تقسیم می شود در عموم زنان بخش زنانه غالب است و در عموم مردان بخش مردانه اما بعضی از ما از حالت تعادل خارج می شویم که این برای ما می تواند مشکلاتی را به دنبال داشته باشد.

تجربه ی شخصی:

من خیلی چیزها با این کتاب در مورد خودم فهمیدم و فهمیدم در روند بازیابی روح زنانه ام دارم درست عمل می کنم. من کودکی بودم که به عبارتی عصیانگر بودم و نگذاشتم والدین و جامعه آن طور که می خواهند شکلم دهند.

در ضمن در دوران کودکی همه ی هم بازی هایم پسر بودند در نتیجه وارد دنیای پسرانه و بعد هم دنیای مردانه شدم. از کودکی یاد گرفتم چگونه با مردان حرف بزنم و شناخت خوبی از آن ها دارم و توانستم در اجتماع موفق باشم اما حس خستگی و افسردگی را همیشه داشته ام.

فکر می کنم باز هم باید کتاب ژرفای زن بودن را بخوانم چون که مدام در حال تغییر کردن هستم و کتاب هم کمی از سطحش بالا است و مستلزم عمیق شدن است.

بیشتر بخوانیم:

کتاب نیوز | اطلاع رسانی و نقد کتاب – از ژرفای زن بودن | درسا بخشندگی

معرفی کتاب ژرفای زن بودن :: کاتارسیس

خلاصه کامل کتاب ژرفای زن بودن نوشته ی مورین مورداگ – دهکده کتاب

تیک تیک – خلاصه کتاب ژرفای زن بودن

کتاب ژرفای زن بودن | پروانه برزویی روانشناس بالینی کرج

Print Friendly, PDF & Email

دیدگاهتان را بنویسید